Заливка монолітного перекриття |
Будівництво та ремонт

Ремонт квартир та Будівництво будинків
Влаштування Септиків
Львів, вул. Б.Хмельницького

Заливка монолітного перекриття

Монолітні перекриття у Львовінезамінні там, де необхідно забезпечити високу міцність, але немає можливості використовувати залізобетонні плити перекриття (складна конфігурація, неможливість роботи підйомного крана). Також монолітні перекриття доцільно використовувати в якості цокольних, так як перекриття з дерева в даному випадку сильно схильні до гниття через високу вологість підвалу.

Монолітні перекриття – це суцільна монолітна плита товщиною 10см і більше, що спирається на несучі стіни. Такі перекриття важкі, тому їх вага обов’язково треба враховувати при проектуванні фундаменту та інших несучих елементів будівлі. Наприклад, при товщині 20см квадратний метр монолітного перекриття важить близько 500кг.

Монтаж монолітних перекриттів здійснюється в кілька етапів:

• на підготовлені місця встановлюють сталеві несучі балки;
• використовуючи стійки, роблять опалубку;
• між несучими балками укладають арматуру;
• заливають бетон.

Самий трудомісткий і відповідальний крок – монтаж опалубки. У найпростішому варіанті монолітні перекриття у Львові можна відливати на настил, зроблений з обрізних дощок, використовуючи в якості опорних стійок звичайні бруси відповідного розміру. Але в цьому випадку якість перекриття виходить низщим: бетон протікає в щілини, деякі дошки прогинаються і так далі, тому тут ще ми використовуємо плівку.

Для якісних міжповерхових перекриттів краще робити опалубку з балок і водостійкої або ламінованої фанери, при цьому для підтримки слід використовувати регульовані по висоті телескопічні стійки. Замість водостійкої фанери можна використовувати і звичайну: вона коштує дешевше, але витримує меншу кількість заливок (всього дві). У будь-якому випадку монолітні перекриття, залиті в опалубку з фанери, мають досить рівну поверхню і вимагають менше витрат при обробці.

При виготовленні монолітних перекриттів можна використовувати і незнімну опалубку у вигляді листів металопрофілю (профнастилу) з опорними телескопічними стійками. Додаткову жорсткість перекриття надають ребра гофри, але такий варіант дорожче, ніж навіть при одноразовому використанні водостійкої фанери. При такому способі виготовлення монолітні перекриття з боку нижнього поверху (стеля) обшивають листами гіпсокартону.

Коли опалубка виставлена, переходять до встановлення арматурного каркаса. Параметри арматурних прутків і відстань між ними регламентується у проектній документації.

Для заливки монолітних перекриттів звичайно використовується бетон марки М200. Бетону потрібно досить багато, тому оптимально буде не виготовляти його на будмайданчику, а купити вже готовий розчин. Якщо монолітні перекриття роблять не цокольні, а міжповерхові, то необхідно вирішити і питання підняття бетону на необхідну висоту – для цього краще всього замовити автобетононасос, який відразу подає бетон на потрібний поверх.

Номінальну міцність монолітне перекриття набирає приблизно через 28 днів.