Камінні топки |
Будівництво та ремонт

Ремонт квартир та Будівництво будинків
Влаштування Септиків
Львів, вул. Б.Хмельницького

Камінні топки

Камінні топки розрізняють залежно від матеріалу, які застосовуються для їх виготовлення і додатковими пристроями розподілу повітря приміщення.

1. Класична топка

Топка найчастіше кладеться червоною цеглою, але є випадки, коли застосовують шамотна цегла. Тривалість виготовлення такої топки коливається від 2 днів до 2 тижнів. Необхідно велика кількість цегли, тільки на камін доводиться більше 100 штук вогнетривкої цегли і більше 350 червоного, а також кілька сотень на трубу. Камін з трубою важить кілька тонн. Від маси каміна залежить використання фундаменту або інженерних проектних рішень. За рахунок цього ускладнюється конструкція підстави під камін, і тому не завжди такий камін можна ставити в приміщенні. Камін з відкритою топкою має ККД всього лише 15%. Можна не набагато збільшити коефіцієнт корисної дії, якщо встановити колодязі для конвективного теплообміну і зменшити товщину стінок. Якщо є конвективний теплообмін, то приміщення нагрівається через 2 години після постійного горіння вогнища.

2. Керамічна топка

Керамічна топка, а разом з нею і камін мають меншу масу. Маса такого каміна коливається від 300 до 850 кг. Такий камін можна встановлювати без фундаменту. Такі каміни встановлюються перед чистової обробкою. Можна встановлювати камін в будинку, який давно перебуває в експлуатації. Тривалість монтажу становить приблизно 3 дні.

3. Металева топка

Як матеріал для металевої топки використовують або сталь, або чавун. Металеву топку застосовують тоді, коли неможливо зробити цегляну. Приміщення за рахунок металевих стінок паливника і труби нагрівається через 10 хв. Недолік такої топки полягає в тому, що вона швидко остигає.

4. Металева топка закритого типу

При використанні металевої топки закритого типу вогонь відділяється від приміщення кварцовими стеклами. Такі топки в основному роблять за кордоном. Але можна робити і тут. Можна приєднати камін до вже існуючого в стіні каналу недостатнього перетину. Використовуючи таку топку, зникатиме контакт з відкритим вогнем, а також погіршуватися зовнішній вигляд каміна за рахунок заростання скла сажею при горінні дрів. Металева топка має менший термін експлуатації в порівнянні з цегляною.

Джерело: salon.by

Джерело: www.еremont.ru