Де баки зимують |
Будівництво та ремонт

Ремонт квартир та Будівництво будинків
Влаштування Септиків
Львів, вул. Б.Хмельницького

Де баки зимують

Зимовий період небезпечний для інженерного обладнання будинку, в якому живуть постійно. Припустимо, якщо ви обладнали своє житло «розумною» Домотехніка, то досить перевести її в зимовий режим. А якщо цих функцій у приладів немає, Що робити?

Найпростіший спосіб – викликати співробітників спеціальної служби, адже є відпрацьований алгоритм консервації обладнання, відомий професіоналам. Програма-максимум включає в себе наступні заходи:
– Консервація вентиляційних отворів;
– Перемикання режимів роботи водозливів;
– Прочищення прийомних воронок і навішування впали водостічних труб;
– Закріплення відводів та рогачів;
– Зміцнення та утеплення вхідних дверей, навішування на них пружин;
– Підгонка віконних рам;
– Перевірка кріплення.

Крім того, внутрішньобудинкових інженерних обладнання повинно бути підготовлено до зими з приблизно таким планом:
– Необхідні промивка, гідравлічне випробування та консервація системи індивідуального опалення та гарячого водопостачання, ліквідація повітряних пробок;
– Регулювання з ліквідацією «непрогревов» або «перетопів» (надлишкового нагрівання) з установкою регулювальних шайб;
– Установка прокладок, регулювання триходових і пробкових кранів, вентилів, засувок, ущільнення зганянь, установка хомутів і відновлення теплоізоляції;
– Перемикання системи гарячого водопостачання на зимовий режим;
– Виявлення можливих місць прориву трубопроводів і причин засмічень каналізаційних систем;
– Прочищення каналізаційних стояків і випусків, ущільнення стиків, розтрубів, ревізія і ремонт розводки;
– Ремонт, чистка, змазка контактних з'єднань електрообладнання, вхідних розподільних пристроїв, заміна запобіжників, чистка, заміна і протяжка обладнання електричних щитів, ревізія світильників, патронів, вимикачів, розеток та заміна ламп розжарювання; перевірка стоякових силових проводів.

На сервіс сподівайся …

Необхідно пам'ятати, що консервація обладнання сама по собі нічого не дає для його збереження та оптимізації функціонування. Необхідний комплексний підхід. Всі побутові прилади потребують регулярних оглядах і при необхідності – в дрібному ремонті або профілактиці. В системах водопроводів і каналізації можуть виникнути дрібні несправності або функціональні дефекти. Їх треба своєчасно усувати. Мова йде про зміну прокладок у водопровідних кранах, ущільненні стоків, усунення засмічень, регулювання змивних бачків. Важливо стежити за кріпленням санітарно-технічних приладів, своєчасної прочищенням сифонів, притиранням пробкових кранів в змішувачах, набиванням сальників і так далі. Спостереження повинно вестися за кріпленням приладів в місцях приєднання до трубопроводу, а також за зміцненням самих трубопроводів.

Усунення незначних несправностей в системах індивідуального опалення та гарячого водопостачання: наприклад, регулювання триходових кранів, набивка сальників, дрібний ремонт теплоізоляції – шлях до їх довгої і надійної роботи. Те ж стосується і електротехнічних пристроїв.

Власнику заміського земельної ділянки доводиться пам'ятати про все, що приносить йому комфорт і забезпечує здоровий спосіб життя. Починаючи рити колодязь, пам'ятайте, що його потрібно провітрювати. Перевірка справності каналізаційних витяжок забезпечує стабільність всієї системи. Те ж можна сказати про тязі в димовентиляційних каналах, своєчасності дрібного ремонту печей та осередків (зміцнення дверок, передтопкових листків тощо), прочищення каналізаційних труб та інших роботах.

Знання – сила

При перекладі обладнання в зимовий режим експлуатації може скластися ситуація, коли кваліфікована сервісна служба з тієї чи іншої причини недоступна і перехід «на зимову квартиру» потрібно здійснювати своїми силами. У рідкісних випадках домовласник робить це дійсно сам – зазвичай йому допомагає хтось із сантехніків. Сумлінність в цьому випадку необхідна, але діяти треба за планом, попередньо підготувавши список необхідних робіт і рухаючись по порядку. Тоді є надія, що ніщо не буде забуте.

Варто знати деякі нескладні прийоми, які допоможуть оберегти улюблений будинок від неприємностей. У ряді випадків вони дійсно дуже прості. Наприклад, з басейну необхідно злити воду, почистити стінки і дно, а потім укрити їх спеціальною плівкою. Це допоможе навесні швидко привести водойму в робочий стан – адже є маса любителів раннього (квітень – початок травня) купання.

Власний колодязь – джерело чистої питної води. Однак дідівський спосіб її видобутку за допомогою ворота і відра сьогодні мало кого влаштовує. Тому більшість господарів намагаються поставити автоматичний насос або насосну установку, щоб забезпечити з її допомогою насущні потреби у водопостачанні. Сучасне насосне обладнання може живити кілька різних точок водорозбору, автоматично включити і вимкнути.

Однак така «розумна» техніка вимагає підвищеної уваги перед зимівлею. В деяких випадках (обумовлених в інструкції з експлуатації) необхідна спеціальна змазка зовнішніх частин і зовнішніх нефарбованих поверхонь (залежно від обраної моделі такої мастилі піддаються строго певні ділянки). Отвори вхідних і вихідних патрубків повинні бути заглушені.

Якщо необхідно зняти насос на зиму, робити це краще в закритому приміщенні. Для здійснення всіх маніпуляцій непогано мати спеціальний інструмент. Безпосередньо перед демонтажем насос повністю звільняється від перекачується продукту (це дуже актуально і в разі застосування каналізаційної установки), дегазуються, очищається від пилу і бруду. Зрозуміло, кабель від'єднується від електродвигуна.

Стандартна процедура демонтажу насоса включає в себе наступні етапи:
– Від'єднання підведення;
– Від'єднання трубопроводів напірної і всмоктуючої ліній;
– Зняття самого насоса з фундаментальних болтів.

Навесні збірка йде в зворотній послідовності. Перед нею знову треба переглянути всі деталі на предмет наявності бруду та іржі.

Все більшого поширення набувають побутові кондиціонери, які також потребують перекладу на зимовий режим. Справа в тому, що взимку можливий вихід за межі температурного діапазону, в якому можна експлуатувати пристрій. Нижня межа рідко буває нижче -5 ° С для режиму «Холод» і 0 ° С для режиму «Тепло». Якщо знехтувати цим обмеженням, кондиціонер може вийти з ладу. Існує єдиний оптимальний спосіб експлуатації його взимку – консервація.

Почати консервацію слід з перекачування хладагента в зовнішній блок. Потім відключити або блокувати ланцюга запуску компресора, щоб виключити його помилковий запуск. Після цього проводиться огорожу зовнішнього компресорно-конденсаторного блоку, щоб на нього не впали бурульки або не намерзнув лід.

Чи можлива альтернатива?

Процедура переведення інженерного обладнання індивідуальних будинків і ділянок на зимовий режим досить трудомістка, хоча продумана і не допускає збоїв. Поступово починають з'являтися пристрої, які припускають мінімум консерваційних робіт. Наприклад, деякі системи поливу допускають лише дві операції – слив накопичувальної ємності і порожнини насоса. Це можливо при установці електромагнітних клапанів зі спеціальними сифонними отворами. Вони відкриваються самі, коли падає тиск, і зливають воду. Самовільний злив води відбувається завдяки похилому розташуванню труб під землею. У нижніх точках знаходяться дренажні клапани, також відкриваються автоматично. Замість них можуть бути і вентилі, що відкриваються вручну. Однак довговічні такі системи, покаже час: вони лише недавно з'явилися на ринку та необхідного «випробування часом» пройти поки не встигли.

Тому систему поливу краще законсервувати. Зробити це слід до настання заморозків. Потрібно продути (неважливо – в ручному або автоматичному режимі) стисненим повітрям всі лінії зрошення. Знімати дощовики, крапельниці, гідророзеткі та інше, не обов'язково, проте кожну з гідророзеток також необхідно спеціально продути. Це стосується і всього іншого додаткового обладнання. Електромагнітні клапани переводяться в положення «відкрито» (в ручному режимі). Те ж стосується і вентилів системи зрошення. Накопичувальний бак повністю звільнений від води, арматура обв'язки демонтована і промита (зберігати її краще в опалювальному приміщенні). Простежте за тим, щоб люк накопичувальної ємності був закритий, насос демонтовано (злити воду, продути стисненим повітрям). Насос також краще зберігати в теплі.

Щоб не забути!

Отже, ще раз повторимо всі необхідні етапи консервації, які необхідно завершити до настання стійких холодів (звичайно, якщо в холодну пору року будова заселене). В цьому випадку електрообладнання відключається від мережі, з свердловини або колодязя виймається шланг, а напірний патрубок від'єднується від водопровідної мережі. Після зливу води з усіх ємностей (баки, труби, батареї) важливо залишити відкритими спускні крани і пробки. Колодязь очищується, обробляється, вода відкачується, колодязь закривають кришкою. До весни він наповниться питною водою знову. А зі свердловиною, яку не експлуатують взимку, проблем немає – утеплювати її не потрібно, спеціального догляду вона не вимагає. І, якщо не нехтувати цими простими приготуваннями, наступний дачний сезон розпочнеться без проблем.

Матеріал підготовлений фахівцями компанії «GRUNDFOS»

Джерело: Заміський огляд

Джерело: www.еremont.ru