Можливість перевести нежитлове приміщення в житлове і навпаки |
Будівництво та ремонт

Ремонт квартир та Будівництво будинків
Влаштування Септиків
Львів, вул. Б.Хмельницького

Можливість перевести нежитлове приміщення в житлове і навпаки

У наш час у зв'язку з усе зростаючим попитом на нерухомість, люди стикаються з проблемою браку фондів, як житлових, так і нежитлових, тому будь-які можливості для отримання дорогоцінних квадратних метрів є зараз як не можна більш актуальними. Про деякі можливості читайте у цій статті.

На сьогоднішній день існує декілька варіантів. Перший з них – це розширення балконів і лоджій. Їх утеплюють, проводять опалення, газ, воду, каналізацію і роблять там кухню, таким чином, звільняючи додаткову кімнату в квартирі. Так само з нежилого балкона можна зробити кімнатку для відпочинку або невеликий робочий кабінет.

Другий варіант широко використовується в Європі, у нас же в країні тільки починають про це замислюватися, – це перебудова колишніх збанкрутілих заводських або офісними приміщеннями під житлові фонди. Вони йдуть з молотка за дуже вигідною ціною для будівельних компаній. Безумовно, у такі приміщення проводяться всі види комунікацій. Згодом такі житлові комплекси користуються великим попитом, тому що високі стелі та великі площі дають можливість втілювати найсміливіші та різноманітні архітектурні та дизайнерські ідеї (наприклад, багаторівневі квартири).

Але є ще один варіант, який є самим затребуваним.

У приватних будинках зазвичай порожні приміщення між дахом і останнім поверхом – горища. Тут зберігають старий мотлох або сушать білизну, а іноді і просто тримають горище на замку в пилу і неохайності. У багатоповерхових будинках старої споруди існують аналогічні приміщення – технічні поверхи. Між тим, сучасні матеріали цілком дозволяють освоїти цей резерв і обладнати там прекрасні мансарди. Розповімо про це трохи детальніше.

Кожен, хто збирається переобладнати старий горище під житло, повинен буде рахуватися з тим, що більшість елементів старої конструкції з часом зазнало деформацію. Тому відразу приготуйтеся до того, що стару конструкцію потрібно буде довести до пуття.

Крокви, які піддавалися постійному впливу теплого повітря, хоча і зберігають свої основні розміри, але значно втратили в міцності. Як правило, потрібно їх додатково зміцнити дошками або балками. Необхідно також звернути увагу на те, що як би старанно не були витесані крокви, їх нижні кромки не будуть лежати в одній площині. Цей недолік усувається за допомогою клинів або до старих крокв прибиваються спеціальні вирівнюючі балки або дошки.

У першу чергу при облаштуванні горищних приміщень потрібно визначити, де будуть перебувати вікна, і яку площу вони будуть займати. Це дуже важливо, тому що за технологією вважається, що в приміщенні, де люди перебувають постійно, площа вікон повинна складати не менше 1/8 площі підлоги. У житлових приміщеннях, обладнаних під дахом, можна використовувати три основних конструкції вікон: вікно в площині даху, мансардне вікно, вікно-лоджію, врубленние в дах, і вікно, змонтоване у фронтоном стіні.

Не варто забувати і про вентиляційні вікна, які необхідно обладнати перед самим коником. Встановивши такі вікна, ви тим самим забезпечите здоровий мікроклімат у вашій оселі.

Наступний етап – теплоізоляція. У більшості випадків утеплення даху роблять зсередини. Ізоляційні матеріали – м'які рулонні або плоскі плити – кріплять до крокв або між ними.

Теплоізоляцію можна виконати за допомогою різних матеріалів (пінопласт, мінеральна вата, пінополіуретан, гранульована стружка та інші). Вибір найбільш раціонального варіанту залежить від стану та конструкції крокв.

Найчастіше використовують три послідовних етапи утеплення площині даху зсередини: закріплення пароізоляційної плівки, утеплювача, обклеєного з одного боку алюмінієвою фольгою, і, нарешті, обшивка дошками або іншим облицювальним матеріалом.

Обшити стіни і стелю можна гіпсокартонових плитами або вагонкою, яка дуже добре поєднується з особливостями горищного приміщення.

Покриття підлоги – одна з найважливіших деталей облаштування горищних приміщень. Підлога повинна бути і теплим і звуконепроникним. Сьогодні у продажу є безліч сучасних матеріалів для підлоги: м'який вініловий лінолеум на спіненої ПВХ основі, утеплена поліуретанова плитка, паркет різних кольорів і відтінків і т. д.

Не менш затребуваний і переклад житлового фонду в нежитловий. Як правило, це відбувається з житлом старої споруди. У них часто зустрічаються проблеми, через які будинки отримують статус – «непридатний для житла». Причин може бути багато, починаючи від застарілої планування (невідповідність сьогоднішнім ГОСТам через занадто маленьких приміщень або вузьких коридорів) і закінчуючи виходом з ладу деяких видів комунікацій, відновити які не представляється можливим або просто економічно не вигідним. Сьогодні дуже часто житлова нерухомість переходить в нежитловий фонд не з технічної необхідності, а за бажанням господарів. Найчастіше це стосується житла на перших поверхах і приватних будинків. Шляхом невеликих будівельних маніпуляцій і витрат вони з легкістю перетворюються в магазини, офіси, майстерні і навіть складські приміщення.

Перш ніж починати будь перебудову, пов'язане з переведенням житлового приміщення в нежитлове і навпаки, слід заручитися згодою нормативних органів. Одне з головних вимог – забезпечення протипожежної безпеки. Щоб потім не було клопоту з владою, дізнайтеся все як слід заздалегідь. Отримавши дозвіл у муніципальних властей на освоєння приміщення під дахом і перетворення його в комфортабельне житло або на переобладнання першого поверху в магазин, ви можете вирішити важливі проблеми і докорінно змінити своє життя.

Автор: Волокітіна Юлія© Стаття написана спеціально для компанії ВІРА . При повному або частковому використанні матеріалів посилання на www.eremont.ru обов'язкове

Джерело: www.еremont.ru