У дзеркалі паркету |
Будівництво та ремонт

Ремонт квартир та Будівництво будинків
Влаштування Септиків
Львів, вул. Б.Хмельницького

У дзеркалі паркету

Спробуємо розібратися, для чого потрібні паркетні лаки і як вони наносяться на поверхню підлоги.

Перш за все необхідно підготувати поверхню до лакуванню. Шліфування поверхні проводиться за допомогою шліфувальних машинок в декілька заходів, з поступовим зменшенням зернистості абразивного шкурки. Чим тонше шліфування, тим менше ворситься дерево при нанесенні першого шару лаку. Після цього підлогу чиститься спеціальним пилососом.

Від товщини шару залежать витрати на лак і вартість робіт. Традиційно прийнято наносити як мінімум три шари лаку, піддаючи при цьому проміжної шліфовці кожен шар (особливо це відноситься до лаків на водній основі). Час сушіння до проміжного шліфування або нанесення наступного шару лаку – 4-6 годин при "нормальних" температурно-вологісних умовах. Після кожної проміжної шліфовки слід ретельно видаляти пил.

Процес нанесення лаку складається з декількох етапів.

1. Нанесення грунтовки складу (в той же день, що і шліфування).

2. Нанесення першого шару лаку. Почніть роботу з боку джерела світла і продовжуйте в напрямку від світла. Після висихання лаку проводиться проміжна шліфовка для видалення ворсинок дерева, які піднімають при нанесенні лаку. Шліфування краще проводити за допомогою плоскошліфувальних машин з абразивною сіткою.

3. Після кожної проміжної шліфовки слід ретельно видаляти пиль.Очістка підлоги пилососом, протирання злегка вологою ганчіркою.

4. Нанесення першого шару лаку, проміжна шліфовка.

5. Нанесення фінішного шару.

Застосування грунтовки лаку на першому етапі дозволяє запобігти підйом ворсинок дерева, поліпшити адгезію лаку до поверхні, скоротити витрату лаку, обмеживши його зайве проникнення в глибину дерева, знизити клеїть дію лаку на бічних стінках планок паркету, запобігти взаємодія лаку з природними маслами, смолами в деяких породах дерева.

Лак наносять пензлем, валиком, шпателем або фарбопультом. Шпателем наносять грунтовки і перший шар лаку. Напрями проходів повинні бути перпендикулярні один одному (S-образні руху). Мазки пензлем роблять U-подібними рухами. Рухи валика повинні бути організовані хрестоподібно. Лак наноситься при русі поперек, розрівнюється – при русі вздовж.

Практично всі паркетні лаки змінюють природний колір деревини. Одні при цьому майже непомітні, інші підкреслюють контрастність волокон, треті можуть змінити колір, "підпалити" м'які складові деревини.

Всі лаки склеюють (різною мірою) паркетні планки. Фахівці відносять це властивість до недоліків (при перепаді вологості склеєні планки можуть розійтися блоками, з помітними щілинами). Запобігти склейку допоможе попередня грунтовка підлоги. При нанесенні лаку грунтовки потрібно перевіряти, чи сумісний він з основним лаковим покриттям.

Приймання поверхні лакової плівки здійснюється зверху вниз при розсіяному світлі.

Повна експлуатаційна готовність наступає на 3-14 добу (залежно від температури підлоги, температури і вологості повітря в приміщенні). Покритий лаком паркет потрібно захищати від прямих сонячних променів, низької вологості повітря і низьких температур, відсутності вентиляції. У приміщеннях з великими перепадами температур краще використовувати воскові або масляні мастики, а для покриттів палуб, човнів – лаки з підвищеною стійкістю до води і дії навколишнього середовища.© Стаття написана спеціально для компанії ВІРА . При повному або частковому використанні матеріалів посилання на www.eremont.ru обов'язкове

Джерело: www.еremont.ru