Утеплення фасадів |
Будівництво та ремонт

Ремонт квартир та Будівництво будинків
Влаштування Септиків
Львів, вул. Б.Хмельницького

Утеплення фасадів

Утеплення фасадів – це усвідомлена необхідність, а не просто модний дух часу. Безліч створених матеріалів і розроблених технологій допомагають вибрати правильне рішення з утеплення стін фасадів для квартир, котеджів, багатоповерхових будинків, офісних приміщень, торгових центрів, складів і виробництв.
Будівля без декоративного оформлення – що фотографія без рамочки.
Утеплення фасадів додасть зміст, а дизайнерська обробка – форму будівлі. Саме при такому підході можна отримати повноцінну картину краси та комфорту.

Матеріали для утеплення фасадів

  • Пінопласт. Цей матеріал використовується через свою низьку вартість. Мільйони бульбашок повітря допомагають утеплювачу демпфувати пропускання холоду ззовні і знижувати втрати тепла в приміщеннях. Утеплення фасадів пінопластом має свої негативні моменти: створену ізолюючу систему слід постійно провітрювати щоб уникнути відсирівання всередині стін і появи на них грибка. Якщо набрати в пошуковій системі інтернету запит «утеплення фасадів пінопластом відгуки», то назовні випливе ще одна проблема. Хоч пінопласт і вважається важкоспалахуючих будматеріалом, проте, при його тлінні в повітря потрапляє безліч канцерогенних і токсичних компонентів. При утепленні фасадів будинків пінопластом можна запропонувати наступний вихід: зону ізоляції необхідно звузити, не доводячи до вікон і дверних коробок.
  • Утеплення фасадів екструдованим пінополістиролом відноситься до безшовному методу ізоляції. Плити закриваються штукатурним розчином із застосуванням армуючої сітки. Іноді в маленьких містечках дерев’яні кухні утеплюють пінополістирольними кульками.
  • Утеплення фасадів мінеральною ватою. Технологія аналогічна ізоляції пінопластом. Декоративна штукатурка в поєднанні з адгезионной сумішшю допоможуть створити на поверхні ізоляції гіброфобний шар, що перешкоджає доступу вологи в утеплювач. Підвищена проникність, яка спостерігається після утеплення фасадів мінватою, особливо цінується в осінньо-зимовий період.
    При утепленні фасадів будинків мінеральною ватою категорично забороняється використовувати штукатурку на основі акрилу, який створить повітронепроникну плівку, що перешкоджає виходу вологи.
  • Нерідко при виконанні підготовчих робіт в комплексі утеплення фасадів перед оштукатурюванням стін потрібно вирівняти їх поверхню. Для цього застосовують додаткову штукатурку.

Методи утеплення фасадів

1. Вентильований фасад. Складається з декоративного шару, ізоляційних плит та вітрозахисною мембрани. Сьогодні затребувані касетні панелі з алюмінієвого композиту. Такий вид утеплення фасадів під силу великим компаніям або забезпеченим власникам елітного приватного житла. Вкладені фінансові ресурси з часом виправдаються значною економією тепла.
2. Утеплення «мокрий фасад» передбачає нанесення на утеплювач шпатлевочного шару, в який втоплюється армована сітка. Поверх наноситься вирівнює штукатурка і силіконова самоочищається фарба.
3. Утеплення фасаду термопанелями. Конструкція аналогічна вентильованим фасадам. Ізоляція представлена ​​пінополіуретаном і пінополістиролом. Товщина захисту розміром 7см, використовувана для утеплення фасадів, рівноцінна метровому шарі цегляної кладки. Матеріалами для панелей служать: керамограніт, метали, природний камінь, фіброцемент та ін.
Утеплення фасадів скляними термопанелями надає будівлі неординарність. Скло є ударостійким і куленепробивним.
4. Утеплення фасадів дерев’яних будинків робиться за допомогою «мокрої штукатурки» або сайдинг-панелей. Нерідко застосовуються ПВХ-панелі з текстурою під імітацію цегли або натурального каменю.

Утеплення фасадів. Технологія

Роботи з утеплення фасадів в основному проводяться однаково, за винятком деяких нюансів. Розглянемо порядок здійснення операцій з утеплення на прикладі системи утеплення фасадів «Церезіт».
1. Спочатку робиться підготовка поверхонь під утеплення. До нижньої частини будови по всьому периметру кріплять цокольні профілі, грунтують зовнішню площа огороджувальних конструкцій.
2. Клейова суміш розподіляється по поверхні плит для утеплення фасаду. Вироби приклеюються до зовнішніх стінових панелей.
3. Ущільнюючим матеріалом обробляються щілини і місця примикання плит до вікон, дверей і карнизної плиті.
4. Створюються деформаційні шви (для утеплення фасадів з наявністю подібних швів).
5. Фіксуються плити утеплення фасадів за допомогою болтів з шайбами ​​і дюбелів.
6. Наноситься гідрозахисний розчин.
7. Закріплюються перфоровані куточки і армована сітка по фасаду будівлі.
8. Грунтують оброблена поверхню.
9. Обштукатурюється поверхню утеплення фасаду.
10. Монтуються покрівельні навіси, фіксуються металеві віконні козирки.
11. Проводиться обробна обробка системи утеплення фасадів фарбами або гидрофобизирующими композиціями (для будинків з лотковою і плоскою покрівлею, як покриття використовується полімерцементна штукатурка).

Ремонт фасадів

Як би красиво і акуратно не були виконані фасадні роботи, з часом вони потребують оновлення. Облицювання здатні зіпсувати популяції мікроорганізмів, вивітрювання, випадкові механічні пошкодження і відходи виробництв, що знаходяться в повітрі.
Косметичний ремонт зумовлює усунення невеликих пошкоджень, тому здійснюється методом промислового альпінізму.
Капітальний ремонт виконується з риштувань. Він може включати в себе не тільки відновлення облицювального покриття і герметизацію швів, а й роботи по заміні утеплення фасадів. Якщо ви впевнені, що ізоляційний матеріал не виправдовує покладених надій, то необхідно задуматися про повну демонтаж утеплення фасадів з заміною на більш функціональні матеріали.

 

Якими б обсягами по ізоляції не доводилося займатися (утеплення фасаду заміського будинку, утеплення котеджу, утеплення фасаду приватного будинку, утеплення фасаду багатоповерхового будинку, утеплення фасаду офісного або торгового центру), потрібно знати, що тільки чітке дотримання технології виконання робіт призведе до досягнення необхідного результату.

Ми проводимо будівельно-ремонтні роботи у Львові та Львівській області