Гідроізоляція покрівлі |
Будівництво та ремонт

Ремонт квартир та Будівництво будинків
Влаштування Септиків
Львів, вул. Б.Хмельницького

Гідроізоляція покрівлі

Гідоізоляційні матеріали захищають утеплювач і конструкцію будинку від вологи. Найпопулярніші сьогодні утеплювачі на основі мінеральної вати і скловати при намоканні втрачають свої якості – гірше зберігають тепло, руйнуються. Конструкційні елементи стін і покрівлі у вологому середовищі гниють або страждають від корозії. Без правильно влаштованої паро-та гідроізоляції будь-який будинок, побудований з найсучасніших (і недешевих!) Матеріалів, довго не простоїть.

 

Гідроізоляція покрівлі – як працюють гідроізоляційні покрівельні матеріали

У підпокрівельних гідроізоляційних плівок два завдання. Перша – захистити утеплювач даху і крокви з латами від води. А друга – вивести назовні водяні пари, які все-таки потрапили в утеплювач.

Підпокрівельна гідроізоляція-мембрана розташовується поверх утеплювача і лежить на решетуванні. Це як би другий рубіж оборони від вологи. На поверхню гідроізоляційного матеріалу потрапляють краплі дощу й конденсату, сніг. При сильному вітрі дощ і сніг може задувати через карниз. Найбільше конденсату утворюється взимку на зворотному боці металочерепиці і профнастилу .

Вся ця волога або стікає вниз, в жолоб водостоку , або випаровується – при наявності добре виконаної вентиляції покрівлі. В утеплювач не проникає зовні нічого.

У той же час водяна пара, що потрапив всередину шару утеплювача покрівлі, вільно проходить назовні через плівку гідроізоляції даху. Це і є головна особливість сучасної гідроізоляції з властивостями мембрани – пропускати пар зсередини і затримувати воду зовні, тобто бути водонепроникною і паропроникливий. Тому при монтажі металочерепиці або іншого виду покрівлі важливо не переплутати: де зовнішня сторона гідроізоляційної плівки, а де внутрішня.

Пароізоляція покрівлі – захистити утеплювач від людини

У пароізоляційних матеріалів для покрівлі інше завдання. Вони не пропускають водяну пару з житлових приміщень всередину покрівельного пирога. Один чоловік за добу виділяє до 1,5 літрів води у вигляді пари. Якби не пароізоляція покрівлі, вся ця вода потрапляла б у утеплювач. Пароізоляційні плівки встановлюються з внутрішньої сторони утеплювача.

Пароізоляція та гідроізоляція стін

Для захисту стінових конструкцій від вологи використовуються ті ж самі гідроізоляційні матеріали, що і для покрівлі. Один з найпоширеніших способів утеплити заміський будинок – зробити вентильований фасад. У цьому випадку монтаж гідроізоляції відбувається під час монтажу сайдинга , а гідроізоляційна мембрана встановлюється між вініловим сайдингом і утеплювачем.