Укладка ламінату |
Будівництво та ремонт

Ремонт квартир та Будівництво будинків
Влаштування Септиків
Львів, вул. Б.Хмельницького

Укладка ламінату

Чорнова підлога

В якості основи під ламіноване покриття підходить ДСП або ДВП, дощаті підлоги, і т.п. Поверхня повинна бути ідеально рівною і твердою, всі нерівності (більше 2 мм на 2 м) необхідно усунути до початку роботи. Для нерівних поверхонь необхідно використовувати самовирівнюючі суміші або спеціальні вирівнюючі плити.

Під ламіноване покриття обов’язково потрібно укладати шумопоглинальну підкладку (гасить гул від кроків), яка також виконує амортизуючі функції і дозволяє приховати незначні нерівності. Варіантів підкладки може бути декілька: спінений поліетилен, пробка, а також спеціальні (так звані професійні) підкладки.

Перед укладанням покриття на цементну підлогу або підлогу з керамічних плиток слід покласти паро-вологонепроникний шар. А лише потім шумопоглинальну підкладку.

Якщо підлогове покриття укладається поверх підлоги з підігрівом, то необхідно дотримуватися рекомендацій виробників ламінованих панелей. Нижче наводиться ряд загальних правил:

 • необхідно залишати зазор не менше 30 мм між системою підігріву і чорною підлогою;
 • необхідно включити систему підігріву за три тижні до початку укладання покриття і вимкнути її перед укладанням;
 • обов’язково провітрити приміщення для видалення надлишку вологості;
 • перед початком укладання за 48 годин необхідно вимкнути систему обігріву;
 • температура поверхні підлоги при експлуатації “теплого” підлоги не повинна перевищувати 25-28 ° С (в залежності від рекомендацій виробників ламінованих підлогових покриттів).

Укладання

Укладання ламінованих панелей здійснюєтьчся ‘плаваючим’ способом (без склеювання або зчеплення з підставою підлоги; з’єднуються тільки торці панелей). Для з’єднання паза і шпильки застосовуються або особливі клеї на основі ПВА, або використовується бесклеевой спосіб.

Для того щоб стики між панелями були менше помітні, рекомендується укладати панелі по напряму денного світла.

При укладанні панелей біля стіни необхідно залишати зазори (для цього застосовуються спеціальні розпірки). При великих площах (більше 10-12 м в довжину) необхідний пристрій деформаційних швів. Деформаційні шви легко закриваються спеціальними розширювальними профілями в колір покриття. Необхідність цих заходів продиктована природною зміною розмірів деревини (ДВП або ДСП) при зміні температурно-вологісного режиму приміщення.

В цілому укладання ламінованих підлог ‘плаваючим’ клейовим способом схожа на пристрій аналогічних підлог з паркетної дошки . Але все ж існують деякі особливості й складності по роботі з ламінованим покриттям. В якості основи панелей ламінованого покриття (як ми писали вище) застосовується в основному ДВП високої щільності (HDF). З одного боку, панель з такою основою добре сприймає навантаження і є вологостійкою (при спеціальному просоченню), а з іншого – приклеювання крайок панелей один до одного стає досить складною операцією. Вручну панелі щільно зістикувати один з одним досить складно, тому рекомендується використовувати спеціальні стяжки (струбцини). Ці пристосування полегшують монтаж шляхом фіксації великої кількості рядів панелей протягом установки.

Слід приділяти особливу увагу стикувальним швах, тому що це саме слабке місце ламінованих покриттів. Рухливість ‘плаваючого’ підлоги може привести до порушення герметичності покриття з погано проклеєними між собою панелями; панелі розходяться й починають вигинатися.

Для того щоб нівелювати вищезазначені проблеми і для спрощення процесу монтажу, була розроблена система бесклеевого з’єднання ламінованих панелей. Існують два типи ‘замків’ – металеві та вирізані в самому ‘тілі’ панелі. Другий тип кріплення в даний час отримав більш широке поширення. Це пов’язано з тим, що багато фахівців вважають невиправданим поєднання двох матеріалів з різними коефіцієнтами лінійного розширення (дерево і метал) в покритті. Це може при певних умовах експлуатації приводити до відриву металевої смуги від ламінованої панелі.

Основа ламінованих панелей ‘збірних’ покриттів виконується тільки із ДВП підвищеної щільності (HDF), а кромки панелей найчастіше піддаються гідрофобізації.

В даний час бесклеевой спосіб збирання поступово витісняє ‘клейовий’, тому що завдяки введенню нових технологій виробництва, вартість подібних панелей практично стала дорівнює ламінованим покриттям, монтується ‘клейовим’ способом.

Бесклеевой спосіб монтажу має ряд переваг: швидка установка; можливість починати монтаж в будь-якому напрямку і з будь-якого кута кімнати; можливість багаторазового використання панелей, готовність підлоги відразу після укладання; якість укладання, практично не залежить від кваліфікації робітників.

Розроблено системи, які дозволяють стикувати панелі під кутом один до одного або горизонтально. Це необхідно в тих випадках, коли вигин утруднений або неможливий (наприклад, під дверними рамами або радіаторами).

Безклеєва система монтажу запатентована, тому при виборі ламінованого покриття необхідно звертати увагу на наявність на упаковці інформації про патент або ліцензії, що говорить про те, що це дійсно якісний продукт із заводською гарантією.

 

Класи використання ламінату:

 • 21 – для домашнього використання (спальня);
 • 22 – для домашнього приміщення з помірним навантаженням (дитяча);
 • 23 – для домашнього приміщення з інтенсивним навантаженням (кухня, передпокій);
 • 31 – для комерційних приміщень з помірною навантаженням (переговорна кімната);
 • 32 – для комерційних приміщень із середнім навантаженням (офіс);
 • 33 – для комерційних приміщень з інтенсивним навантаженням (магазин).

 

 

Ми займається на професійному рівні укладкою підлоги в квартирі, на дачі, в будинку, в різних установах, у тому числі і укладанням ламінату (ламінованої підлоги). Ми укладаємо ламінат у Львові та Львівській області.