Автономна каналізація |
Будівництво та ремонт

Ремонт квартир та Будівництво будинків
Влаштування Септиків
Львів, вул. Б.Хмельницького

Автономна каналізація

Локальна каналізація.

Локальної називається будь-яка система каналізації, що обслуговує один або кілька будинків. У локальній каналізації очистка стоків проводиться всередині очисних споруд, а на випуску з них вже очищений стік, придатний до скидання в природне середовище.

Системи локальної каналізації можуть бути розраховані як на один невеликий заміський будинок, так і на ціле селище. Поняття локальна каналізація передбачає очищення стічних вод на місці.

Міська (централізована) каналізація мається на увазі на місці тільки збору стічних вод від усіх житлових об’єктів (будинків) і подальшого транспортування стоків на центральні (міські) очисні споруди.

В цілому, відмінність між центральною та локальної каналізаціями в деяких технологічних циклах очищення і розмірах обладнання, а так само в тому, що з локальних очисних споруд, надлишковий стабілізований (мертвий) мул вивозять для утилізації на центральні очисні споруди.

Системи локальної заміської каналізації діляться на дві основні категорії: автономні й енергозалежні (активна біологічна очистка).

Автономна каналізація

У поняття автономна каналізація входить будь-який вид систем очищення господарсько-побутових стоків, що працюють незалежно від зовнішніх умов і подачі електроенергії, тобто автономно. До цього виду відносяться накопичувальні ємності, септики і колодязні бетонні кільця, по суті, що імітують камери септика.

Процес очищення стоків завжди відбувається в два етапи. Анаеробний , тобто протікає при відсутності кисню і аеробний (з насиченням стоків киснем). Без проходження через ці дві стадії стоки не очищаються.

Аерація стоків у септиках і бетонних кільцях відбувається за рахунок проходження стоків через поля фільтрації, розсіювання або зрошення. Завдання таких полів – подрібнення стоків і за рахунок цього з’єднання води з кислородом. В ході реакції окислення стоки втрачають неприємний запах і очищені потрапляють в грунт, де з’єднуються з грунтовими водами.

Фотографії влаштування септиків: