Септики |
Будівництво та ремонт

Ремонт квартир та Будівництво будинків
Влаштування Септиків
Львів, вул. Б.Хмельницького

Септики

Переваги септика в порівнянні із звичайною вигрібною ямою очевидні:

 • відсутність запаху;
 • відмова від послуг ассенізаторской машини або вкрай рідкісний її виклик;
 • істотне зниження рівня бактеріального інфікування грунтів господарсько-гігієнічними відходами;
 • можливість користуватися однієї і тієї ж ямою протягом багатьох років без засипання і переносів.

Всі ці плюси – природний наслідок деяких конструкційних особливостей септика. Однак ними наділені не тільки готові моделі – роблячи септик, ви цілком можете дотримати основні вимоги.

 

 • Принцип ступінчастою очищення відходів. Септик складається з 2,3 і більше камер, кожна з яких має свій рівень очищення – в приймальнику залишаються тверді і найбільш великі відходи; у другій камері відбувається процес розщеплення (бродіння і окислення) більш складних органічних речовин до простих. Фінальна камера забезпечує відтік практично чистих вод у грунт або в найближчий водойму.
 • Принцип герметичності. Всі відсіки септика, крім фінального, не пропускають речовини назовні, або кількість пропускаються речовин зведено до мінімуму.

Знаючи це, можна досить легко спроектувати, а також виготовити септик для дачі (септик для будинку, який передбачає постійне проживання, також може бути зроблений, проте лише з урахуванням всесезонного використання, вимоги до герметичності, вірності розрахунку обсягу, ступеня утеплення).

Для початку дамо загальні рекомендації до проектування септика.

Розташування.

Септик повинен бути встановлений на відстані не ближче 6 метрів від фундаментів будівель; не ближче 2 метрів від жвавих проїжджих доріг та місць стоянки транспорту. Надмірно віддаляти септик від внутрішньої каналізації також не варто: оскільки для природного стоку труба розташовується під ухилом, кожний наступний метр призводить до зниження робочого рівня септика, часто – нижче того, що обумовлюється технічними вимогами грунтів і грунтових вод. Не забудьте забезпечити можливість під’їзду асенізаційної машини в разі потреби.

Глибина.

Заглиблення септика розраховується виходячи з рівня промерзання грунту і висоти грунтових вод: для процесів бактеріального розкладання органічних відходів необхідна досить висока температура. Якщо розташувати активні частини септика нижче рівня промерзання не вдається, потрібно додаткове утеплення (керамзитом, пенопластовой крихтою, листами пінополістиролу ). В ідеалі дно фінальної ємності повинно бути розташоване на глибині грунтових вод з високими абсорбуючими здібностями (краще всього – пісок).

Конфігурація.

Септик являє собою двох-і більше камерну ємність, де відсіки (по висоті переливів, нахилом переливний труби, або фактом наявності зворотного клапана) забезпечують природний рух рідин у напрямку до фінальної камері. В залежності від умов місцевості з фінальної камери очищені води можуть бути спрямовані прямо або по трубах в грунту або в найближчий водойму. Фінальна камера може бути частиною септика, також зручно створення фільтруючого колодязя – окремо розташованої ями, що забезпечує відведення чистої води безпосередньо в грунт через негерметичне дно і стіни.

Обсяг.

Обсяг розраховується з середньодобового витрати рідини. В середньому, сім’я з двох чоловік витрачає на побутові та гігієнічні потреби від 200 до 500 літрів води. При постійному проживанні душ або ванна розташовуються в будинку, що збільшує кількість води яка відводиться.

Матеріали.

Зробити септик можна, використовуючи бетонні кільця, цегла, бетонний розчин і міцний (як до фізичних, так і до хімічних впливів) пластик. Крім того, будуть потрібні досить міцні матеріали для створення кришки септика з відкриваючими люками.

Етапи створення.

Для створення простого двокамерного бетонного септика будуть потрібні (розрахунок проводиться в залежності від обсягу септика):

 • цемент
 • щебінь
 • пісок
 • сітка арматурна
 • цегла
 • труби, що відводять і вентиляційні.

Земляні роботи – підготування ями і траншеї для труб. Для запобігання обвалювання стін в процесі можна використовувати ізолюючі матеріали або зміцнити грунт за допомогою малопотужної трамбування.

Встановлення труби, дотримуючись запроектовані нахили. Досить якісні труби вуличної каналізації, які передбачають несення великої ваги, можна встановлювати безпосередньо. Дешевші труби під впливом затвердевающего бетонного розчину можуть піддатися деформації – використовуйте для їх захисту гільзи зі сталевих патрубків. В герметичних відсіках встановіть арматурну сітку.


Підготовка опалубки. Рівномірно забетонування стіни, рухаючись знизу вгору по всіх чотирьох стінах відразу. Бетонування дна.

Час затвердіння бетону використовується для створення фільтруючого колодязя (фінального водовідвідного відсіку). Використання цегляної кладки в розрядку для збільшення площі відтоку чистих вод.

Після висихання  бетону основного відсіка міцності (в залежності від марки і погоди – 5-14 днів) закрийте верхню частину всіх відсіків септика кришкою. Обов’язково залиште в кришці місце для вентиляційної труби, а також оглядові люки, які ви зможете використовувати для контролю за роботою септика і для видалення відходів за допомогою асенізаційної машини.

Роблячи септик,  як правило, не можемо забезпечити його всіма необхідними фільтрами. Однак організувати прискорене розщеплювання складних органічних сполук можемо – досить додати до вибраного відділення септика один з пропонованих на ринку наборів ферментних бактерій.

Безумовно, септик вирішує багато проблем, недоступні для звичайної вигрібної ями, проте слід розуміти, що ні абсолютної герметичності, ні стовідсотково очищення відходів він забезпечити не може.

Тверезо зважте свої екологічно-гігієнічні вимоги та фінансові можливості, оцініть наявність вільного часу і зробіть правильний вибір між саморобним і септиками під ключ від нашої компанії.

 

Ми здійснюєму будівництво септиків у Львові та Львівській області.

Фотографії влаштування септиків: