Дерев’яне перекриття |
Будівництво та ремонт

Ремонт квартир та Будівництво будинків
Влаштування Септиків
Львів, вул. Б.Хмельницького

Дерев’яне перекриття

У будівництві приватних будинків часто використовується дерев’яні перекриття з балок. Таке перекриття може використовуватися як горищне, так і між поверхами. Які переваги та недоліки такого перекриття, як вибрати матеріал і як монтувати?

 

Переваги дерев’яного перекриття

Переваг насправді не так багато але вони є. Основне напевно це те, що дерев’яне перекриття швидко і просто монтується в будь-якому (навіть складному) місці, без використання якихось спеціальних засобів, тобто можна обійтися без крана та іншої техніки. Дерев’яне перекриття виходить легке і порівняно не дороге.

Скажімо в звичайному двох поверховому будинку, нормально зроблене дерев’яне перекриття підходить і нормально справляється зі своїм завданням, між першим і другим поверхом і як горищне перекриття. Краще дерев’яне перекриття використовувати тільки там де немає сильних навантажень, ну і де немає можливості зробити інше, допустимо в дерев’яних будівлях.
Недоліки дерев’яного перекриття

Що-ж до недоліків то сюди можна віднести підвищену пожежонебезпечна, іноді можливість загнивання і зараження жуком-короїдом. Невисока міцність дерев’яних, балкових перекриттів не дозволяє використовувати їх в какихто громадських і виробничих будівлях де є великі навантаження.

Дерев’яні балки перекриття

Ми б рекомендували для деревяного перекриття використовувати балки перетином не менше ніж 200 на 70 міліметрів, а при прольоті більше 5 метрів не менше 250 мм. Це дозволить зробити більш міцне перекриття, яке не буде помітно прогинатися і пружинити. Варто приділити увагу якості дерев’яних балок: щоб не було великих сучків і тріщин, вологість приблизно 15 – 20%, бажано рівні і не кручені, недопускається наявність кори. Перед монтажем перекриття балки треба покрити антисептиком.

Монтаж дерев’яного перекриття

Дерев’яне перекриття монтується коли стіни по периметру будинку виведено на потрібний рівень, дуже непогано, якщо зроблений підсилюючий бетонний пояс , на який і ляже перекриття. Частина дерев’яних балок яка буде в стіні обов’язково закриваємо руберойдом. Балка має стабільно лежати на стіні, не варто тут використовувати різні підкладки, тобто стіна або пояс повинні бути зроблені строго горизонтально. Якщо це зовнішня стіна то бажано не доводити балку до вуличного краю приблизно 5 сантиметрів. Це простір після зведення стіни треба закрити допустимо пінопластом і задути піною .

Що стосується кроку дерев’яних балок, то на наш погляд найоптимальніше 60 – 65 сантиметрів. Першу балку відступаємо від стіни мінімум 10 сантиметрів. Навколо труби обов’язково залишаємо простір десь 25 сантиметрів. Якщо в дерев’яному перекритті є місця де балки кріпляться один до одного то використовуйте там спеціальні металеві кріплення. Між собою вздовж балки треба кріпити болтами (або шпилька з різьбленням), будь то посилена подвійна балка або з’єднання двох балок на стіні.

Коли балки перекриття укладені можна застелити тимчасовий настил з дощок, закладати стіни між балками і будувати будинок далі. Ми надаємо послуги із мотнажу деревяних перекриттів у Львові та Львівській області.