Монолітне перекриття |
Будівництво та ремонт

Ремонт квартир та Будівництво будинків
Влаштування Септиків
Львів, вул. Б.Хмельницького

Монолітне перекриття

Питання про те, які перекриття робити в будинку, хвилює кожного його власника. Воно й зрозуміло: і збірні, і монолітні залізобетонні перекриття володіють своїм рядом недоліків та переваг. Так, готові плити, з яких монтують збірні перекриття, мають певний розмірний ряд і це потрібно враховувати при проектуванні будівлі. Однак встановлюються такі перекриття набагато швидше, ніж монолітні, та до того ж роботи можна здійснювати практично в будь-яку погоду.

Будівництво монолітного перекриття між поверхами котеджу дозволяє без обмежень планувати його внутрішній простір, а контури будинку можуть бути абсолютно будь-які. Оздоблення монолітних перекриттів здійснюється легко (чого не скажеш про встановлення плит – на їх стиках часто з’являються тріщини, поверхня чорнового стелі найчастіше горбиста). Правда, монолітні залізобетонні перекриття виходять в кінцевому підсумку дорожче збірних, так і взимку виникають певні труднощі з їх встановленням. Що ж стосується міцності, то тут нарікань немає в будь-якому випадку: і монолітне, і збірне перекриття витримують однакові (при рівній товщині плит) навантаження.

Тому не дивно, що люди, для яких питання грошей не особливо принциповий, нерідко вдаються при будівництві своїх котеджів саме до монолітними перекриттях – так вони знімають багато обмежень по проекту, що накладаються стандартними розмірами випускаються залізобетонних плит. Яка ж в загальних словах технологія влаштування монолітного перекриття?

Почнемо з того, що один з найважливіших моментів у цій справі – правильне створення опалубки. Якщо зробити її з обрізних дощок з підпорами-стійками із звичайного бруса, результат вийде, швидше за все, не дуже хороший: суміш заповнить всі можливі щілини і нижня поверхня перекриття виявиться горбистою. Тому влаштування монолітного перекриття бажано виконувати за допомогою ламінованої фанери (на крайній випадок звичайної, але до неї міцніше прилипає бетон).

Стійки беруться спеціальні телескопічні (вони зручніші в використання, так як регулюються), проте якщо цей варіант занадто дорогий, то для створення стійок опалубки можна узяти брус не менше 100 на 100 мм. Також можна робити перекриття по балках (металевим або дерев’яним), але варто враховувати, що навантаження вони витримують набагато менше, ніж телескопічні стійки.

Після виготовлення опалубки починаються безпосередньо самі монолітні роботи – армування перекриттів і заливка бетонної суміші. Якщо є можливість, бетон краще використовувати заводського виготовлення – саморобний практично завжди йому поступається, так як в промислових умовах в суміш додають різні добавки, що полегшують її укладання.

Армування плити перекриття найчастіше роблять за допомогою періодичного профілю A-III, А400, А500, даної арматури ж має бути чотири ряди: два вздовж опорних стін і два впоперек. Самий нижній ряд розташовується на спеціальних пластикових фіксаторах, наступний кладуть на нього поперек, зв’язуючи їх при цьому в місцях перетину дротом. Потім через певну відстань (воно знаходиться, коли проводиться розрахунок монолітного перекриття) слід шар з вигнутих деталей арматури, а завершується армування перекриттів ще двома її рядами (знову ж поперек і вздовж опорних стін).

Варто сказати, що армування монолітного перекриття проводиться таким чином, що останній ряд профілів повинен знаходитися приблизно на 300 мм нижче верху опалубки, а сам вийшов металевий каркас повинен бути міцним, щоб він не деформувався під час його заливання сумішшю.

Після повного заповнення опалубки бетоном (зробити це бажано за один раз) слід запобігти потраплянню сміття і опадів на перекриття, а також обов’язково потрібно захистити його від передчасного висихання. Опалубку ж краще всього зняти через 3-4 тижні, не раніше.

Ще одне важливе питання, який потрібно обов’язково врахувати при будівництві будь-якої будівлі за допомогою вищеописаного способу – це розрахунок монолітного перекриття. Іноді, коли зводиться невелика будівля своїми силами, для вирішення даного завдання цілком можливо звернутися до інструкцій в спеціалізованих книгах і спеціальним комп’ютерним програмам (хоча професіонала більшість простих програм не сильно шанують, а в складних недосвідченому користувачеві розібратися досить важко).

Однак якщо планується будівництво котеджу, міцнісний розрахунок монолітної плити перекриття повинен здійснюватися тільки силами фахівців, бо людям без належного досвіду в будівельній сфері та спеціальної освіти вельми легко допустити в розрахунках помилку, яка може коштувати набагато дорожче послуг професійних працівників.

 

Пропонуємо послуги із встановлення монолітного перекриття у Львові та Львівській області.