Залізобетонні перекриття |
Будівництво та ремонт

Ремонт квартир та Будівництво будинків
Влаштування Септиків
Львів, вул. Б.Хмельницького

Залізобетонні перекриття

Перекриття із залізобетону використовують в будинках з цегли, бетону, каменю. Особливість таких перекриттів є їх висока несуча здатність.

Монтаж залізобетонних плит перекриттів вимагає додаткового утеплення, так як вони мають низьку теплоізоляцією і високої звукопроникністю. За методом виготовлення, поділяють на збірні і монолітні.

Перекриття зі збірного залізобетону, виготовлені в заводських умовах, вже мають розрахункову несучу здатність, їх номенклатура передбачається проектом. Виготовлення таких плит, та монтаж залізобетонних плит перекриттів значно прискорює терміни будівництва і економить витрати в порівнянні із монолітними перекриттями. Багато заводів виробляє широкий спектр плит. Плити є: суцільні і пустотні, виготовляються вони з легких, а також і важких бетонів. У наш час поширеніші пустотні плити, так як собівартість досить низька, а показники по звукоізоляції і здатності зберігати тепло вище.

Монтаж залізобетонних плит перекриттів вимагає наявності на будівельному майданчику спеціальної підйомної техніки (стаціонарний або ж автокран). Під час монтажу міжповерхових перекриттів, вирівнювання плити встановлюють по нижній поверхні, виводячи під рівень. У разі якщо на будмайданчику, немає вантажопідйомної техніки, монтаж плит неможливий, в цих випадках укладають монолітні залізобетонні перекриття.

Краї панелей і плит перекриттів повинні надійно спиратися на стіни. Забороняється залишати панель перекриттів при меншій ширині опори, ніж за проектом. Це може привести до сколюванню бетону у краї панелей перекриттів або панелей стін і перегородок, в результаті чого панель перекриття може обвалитися.

Панелі перекриттів після вивірки закріплюють відповідно до вказівок у робочих кресленнях: монтажні петлі панелей приварюють до анкерів, закладених при кладці стіни, суміжні панелі скріплюють між собою анкерами за монтажні петлі. Поздовжні шви (стики) між панелями зашпаровують розчином. Стики панелей перекриття зі стінами зашпаровують слідом за монтажем перекриття.

У панелях при обпиранні їх на зовнішні стіни обов’язково зашпаровують порожнечі легким бетоном або готовими бетонними пробками на глибину не менш 120мм. Це роблять з метою теплоізоляції, щоб у місцях обпирання перекриттів взимку не промерзли стіни. Також закладають важким бетоном або вкладишами порожнечі в панелях, що спираються на внутрішні несучі стіни, починаючи з третього перекриття від верху будинків і нижче. Таке закладення необхідне для запобігання опорних частин пустотних настилів перекриттів від руйнування під тиском верхніх конструкцій.

 

Найменша довжина обпирання в мм плит довжиною 6 м

на сталеві конструкції – 70 мм

на залізобетонні конструкції – 75 мм

на кам’яні конструкції – 120 мм